O autorze
Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina od grudnia 2014 r. Z samorządem związana od 1995 r. W latach 2007–13 pełniła funkcję sekretarza gminy Jabłonna (powiat legionowski), a od 2013 r. – sekretarza miasta Kobyłka (powiat wołomiński). W wyborach samorządowych w 2014 r. spektakularnie pokonała walczącego o reelekcję burmistrza z PiS, w mieście nazywanym mazowieckim bastionem tej partii.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (maj 2017) wyróżniona tytułem Samorządowiec Roku 2016, przyznanym przez czytelników serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Członek komisji rewizyjnej Związku Miast Polskich. Skarbnik Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

Liderka skutecznej kampanii sprzeciwu wobec projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, złożonej do Sejmu bez konsultacji z obywatelami i samorządami. Inicjatorka deklaracji Nic o nas bez nas (luty 2017 r.), w której sformułowała sześć żądań wobec rządu i parlamentu, pierwsze z nich – dotyczące wycofania z Sejmu tzw. ustawy Sasina – zostało już zrealizowane. W deklaracji wskazała m.in. na powszechne oczekiwanie od rządu „unikania arogancji i pychy oraz kierowania się w swojej pracy pokorą, umiarem, roztropnością w działaniu i odpowiedzialnością”. W świetle wydarzeń ostatnich miesięcy ten postulat okazał się być wyjątkowo na miejscu.

Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na kierunkach administracja oraz politologia w zakresie służby cywilnej. Ukończyła Akademię Liderów Samorządowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka studiów podyplomowych Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego.

Od urodzenia mieszka w Wołominie. Mężatka, matka dwóch córek.

Artykuł w „Fakt”: Wołomin dzielnicą Warszawy? [24.01.2017]

Dzisiejszy „Fakt” przywołuje spekulacje na temat możliwego podziału powiatu wołomińskiego i przyłączenia Wołomina do Warszawy. Według posła Jacka Sasina (PiS) takie rozwiązanie miałoby m.in. umożliwić sensowne prowadzenie inwestycji, w tym kanalizacyjnych i wodociągowych…

Mój komentarz do sprawy, opublikowany w gazecie:

„Nihil novi - nic o nas bez nas. To podstawowa zasada, która powinna obowiązywać przy podejmowaniu decyzji w sprawach ważnych dla lokalnych społeczności. Jestem burmistrzem Wołomina od dwóch lat, spotykam się regularnie z mieszkańcami naszej gminy, rozmawiamy o problemach i wyzwaniach, ale jeszcze nikt podobnego zapotrzebowania nie przedstawił.”

Elżbieta Radwan
Burmistrz Wołomina

Artykuł w Fakcie
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...